طرح مجلس برای محدود کردن رسانه‌های خارجی در ایران، حضور یک مداح در درگیری‌های دمشق، دلیل افت سرعت اینترنت در ایام انتخابات امنیتی بود

رسانه

طرح مجلس برای محدود کردن رسانه‌های خارجی در ایران

گروهی از نمایندگان مجلس طرحی را ارائه کرده‌اند که براساس آن٬ وزارت ارشاد موظف است از فعالیت رسانه‌های گروهی کشورها و سازمان‌هایی که مانع فعالیت خبرنگاران و نمایندگی‌های خبری ایران می‌شوند، جلوگیری کند.
در این طرح به ماده ۱۹ اعلامیه حقوق بشر اشاره شده است که می‌گوید: "هرکس حق آزادی عقیده و بیان دارد و حق مزبور شامل آن است که از داشتن عقیده خود بیم و اضطرابی نداشته باشد و در کسب اطلاعات و افکار و در اخذ و انتشار آن به تمام وسایل ممکن و بدون ملاحظات مرزی آزاد باشد".
همچنین براساس بند ۲ میثاق حقوق مدنی و سیاسی "‌هرکس حق آزادی بیان دارد و این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سرحدات خواه به‌طور شفاهی یا به‌صورت نوشته یا چاپ یا به‌صورت هنری یا هر وسیله دیگر به‌انتخاب خود می‌باشد".
این گروه از نمایندگان مجلس علت پیشنهاد خود را این گفته‌اند که «از ساعت ۱۰ صبح مورخ ۲۴ مهر ۱۳۹۱ جمع کثیری از مخاطبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ‌از دریافت تعدادی از شبکه‌های برون‌مرزی سازمان صدا و سیما محروم شده‌اند که خلاف موازین بین‌‌المللی است.»

تسنیم، ۲ تیر ۱۳۹۲

حضور یک مداح در درگیری‌های دمشق

وبسایت «جوان‌آنلاين» که نزدیک به سپاه پاسداران شناخته می‌شود، از حضور حمید علیمی یکی از مداحان شهر اصفهان در درگیری‌های شهر دمشق خبر داد.
این وبسایت نوشته که علیمی پس از ۲۰ روز تلاش توانست از طریق کشور ثالث خود را به سوریه رسانده و در میان «مدافعان حرم حضرت زینب» قرار بگیرد.
گفته می‌شود گروه «مدافعان حرم زینب» از سوی سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان با هدف حضور نظامی جمهوری اسلامی در دمشق تشکیل شده است.

جوان، ۵ تیر ۱۳۹۲

وب فارسی

دلیل افت سرعت اینترنت در ایام انتخابات امنیتی بود

محمدحسن نامی٬ وزیر ارتباطات اعلام کرد سرعت اینترنت در زمان برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به دلایل امنیتی کاهش یافته بود.
آقای نامی به خبرگزاری «تسنیم» گفته «کاهش سرعت اینترنت که در زمان انتخابات برخی آن را اختلال نامیدند ناشی از راهکارهای امنیتی بود که برای حفظ آرامش کشور در زمان برگزاری انتخابات چاره شده بود.»
وی افزوده که نهاد‌های مختلف «با استفاده از راهکارها و ابتکاراتی مانع از ورود بیگانگانی که درصدد اخلال در برگزاری انتخابات بودند، به مرزهای فضای مجازی کشور» شدند.
این مقام مسئول٬ نامی از این نهاد‌ها نبرده و به جزئیات عملیات آنها نیز اشاره‌ای نکرده است.
مدت‌ها پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران٬ سرعت اینترنت در این کشور کاهش یافته و برخی سایت‌ها و وبلاگ‌ها نیز با اختلالاتی مواجه شده بودند.
به فاصله یک روز مانده به برگزاری انتخابات بیش از ۱۰ سایت فارسی زبان خارج از ایران هم از سوی گروه «جهاد گمنام مجازی» هک شده بود.

تسنیم، ۴ تیر ۱۳۹۲

نظرها

جهت ارسال نظر به وبسایت وارد شوید