ایران چند نشریه علمی اسرائیل را نامعتبر اعلام کرد، کشته شدن یک «مستند ساز» ایرانی در سوریه، شکست پروژه "وی پی ان قانونی"، نخستین دوره کارگاه تربیت مدرس جنگ نرم

رسانه

«صداوسیما باید مثل ارتش زیرنظر مستقیم رهبر باشد»

احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران گفته است: «سازمان صدا و سیما با اینکه دارای نقاط قوت است اما نقاط ضعف فراوانی در آن مشاهده می‌شود. زیرا این سازمان مستقیماً زیر نظر رهبری نیست؛ مقام معظم رهبری فقط مسئولیت انتصاب رئیس صدا و سیما را برعهده دارد و اگر همانند ارتش مستقیماً زیر نظر رهبری بود چنین ضعف‌هایی را نمی‌دیدیم.»

ایلنا، ۲۷ مرداد ۱۳۹۲

ایران چند نشریه علمی اسرائیل را نامعتبر اعلام کرد

مظفر شریفی٬ مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم اعلام کرد انتشار مقالات ایرانی‌ها در نشریات علمی اسرائیل ممنوع است.
آقای شریفی گفته که یک تیم در معاونت پژوهش و فناوری در وزارت علوم فهرستی از نشریات «بین‌المللی نامعتبر» را شناسایی کرده است.
وی افزوده در این فهرست نام ۲۵۱ نشریه بین‌المللی وجود دارد که تعدادی از نشریات اسرائیلی نیز در آن دیده می‌شود.
وی ادامه داده قرار گرفتن این نشریات در فهرست نشریات «نامعتبر» علمی به منظور «همدردی با مردم مظلوم کشور فلسطین» صورت گرفته است.
این برای نخستین بار است که اعلام می‌شود برخی از نشریات علمی به خاطر مسایل سیاسی در فهرست نشریات «نامعتبر» علمی قرار می‌گیرند.
شریفی اضافه کرده که «چاپ مقالات علمی ایرانی در نشریات نامعتبر ممنوعیت دارد.»

فارس، ۲۵ مرداد ۱۳۹۲

کشته شدن یک «مستند ساز» ایرانی در سوریه

خبرگزاری «ابنا» از کشته شدن هادی باغبانی٬ خبرنگار و مستندساز ایرانی در دمشق خبر داد.
این خبرگزاری نوشته آقای باغبانی که برای «ساخت مستندی» از بحران سوریه به این کشور سفر کرده بود٬ شامگاه دوشنبه (۲۸ مرداد) در درگیری‌های دمشق کشته شده است.

ابنا، ۲۹ مرداد ۱۳۹۲

سانسور

شکست پروژه "وی‌پی‌ان قانونی"

مدیر عامل شرکت زیر ساخت در گفتگو با شبکه دو از شکست پروژه " وی پی ان قانونی" در کشور خبر داد.

محمود خسروی به خبرنگار شبکه دو گفت ماه پایانی سال قبل از سوی فضای مجازی به شرکت زیرساخت گفته شد که وی پی ان باید بسته شود و این شرکت نیز ظرف 1 ماه این کار را انجام داد.

وی افزود: همچنین خواسته شد تا زیرساخت وی پی ان را به صورت قانونی در اختیار شرکتها و مردم قرار دهد اما علی رغم تمام تبلیغاتی که صورت گرفت و میلیادرها تومان برای این پروژه هزینه شد، استقبالی از انی طرح نشد و فقط 26 شرکت برای وی پی ان قانونی ثبت نام کردند.

مدیر عامل زیر ساخت تاکید کرد: در مورد اشخاص نیز قانونی جرایم رایانه ای به عهده کمیته فیلترینگ بوده و اگر کسی بخواهد فیلترینگ را دور بزند باید از آنها مجوز بگیرد. بسیاری از شرکتهای خصوصی، سفارتخانه ها و بخش های خصوصی اصلا نیامده اند تا از این مسیر استفاده کنند و ما می بینیم که عوارض زیادی به وجود آورده اند و این معضل هنوز وجود دارد و نمی دانیم بسیاری از این مشکلاتی که برای مشتریان به وجود امده چگونه می شود حل کرد؟

خبر آنلاین، ۲۶ تیر ۹۲

ناصر مکارم شیرازی یکی از مراجع تقلید:
روحانی مانع از توزیع کتاب موسیقی در مدارس شود

ناصر مکارم شیرازی یکی از مراجع تقلید قم از دولت حسن روحانی خواست مانع توزیع کتاب‌های آموزش موسیقی در مدارس ایران شود.
این مرجع تقلید درخواست خود را پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر تصمیم وزارت آموزش و پروش برای توزیع کتاب‌های آموزش موسیقی در مدارس ایران٬ مطرح کرده است.
وی خطاب به مسئولان این وزارتخانه گفته که «محیط پر از موسیقی است و آموزش موسیقی دیگر برای چه؟»
مکارم شیرازی افزوده است: «آیا باید همه چیز ما از غربی‌ها تقلید شود و اگر جوانان و نوجوانان ما با موسیقی آشنا نشوند چه می‌شود؟»
این مرجع تقلید اظهار امیدواری کرده دولت حسن روحانی «جلوی این افکار را بگیرند و نگذارند این گونه افکار بر نظام‌های آموزشی ما حاکم شود.»
آموزش موسیقی به دانش آموزان٬ جوانان و نوجوانان در ایران در بسیاری از مراکز آموزشی و تربیتی دولتی صورت نمی‌گیرد و روحانیون حاکم بر این کشور مخالف سر سخت چنین آموزش‌هایی هستند.

ایکنا، ۲۶ مرداد ۱۳۹۲

مدیر مقابله با تهدیدات نرم بسیج سازمان صدا و سیما:
تصاویر ضدفرهنگی نوشت‌افزار‌ها مصداق جنگ نرم است

عشرت شایق٬ مدیر مقابله با تهدیدات «نرم» مرکز بسیج سازمان صدا و سیما می‌گوید «لوازم‌التحریر منقوش به تصاویر شخصیت‌های قهرمانان دنیای استکبار و غرب» از مصادیق «جنگ نرم» است.
به گزارش خبرگزاری فارس٬ خانم شایق این اظهارات را روز چهارشنبه (۳۰ امرداد) در نشست تخصصی مقابله با «تهدیدات نرم» در اداره صدا و سیمای استان چهار محال و بختیاری بیان کرده است.
وی گفته که «ایجاد بی‌علاقگی در زنان برای استفاده از پوشش چادر» از دیگر مصادیق «جنگ نرم» است که «استکبار جهانی» این هدف را دنبال می‌کند.
شایق اضافه کرده است: «گرفتن اعتماد مردم از خدا، دور کردن زن از الگوی صدر اسلام، خشکاندن ریشه فرهنگ ارزشمند مادر بودن از نمونه خواسته‌های دشمنان ایران است.»
شایق همچنین ادامه داده که «نخستین آگهی زیبایی صورت برای نخستین بار در سال ۶۸ در یکی از نشریات ایران چاپ شد و اکنون نیمی از مجلات به آگهی جراحی‌های زیبایی و آرایشی اختصاص یافته است.»
مقام‌های جمهوری اسلامی سال‌هاست نگران تغییر سبک زندگی مردم ایران هستند و از شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنت به عنوان دو عامل اصلی این تغییرات نام می‌برند.
آن‌ها با صرف ده‌ها میلیارد‌ تومان هزینه و ترویج فرهنگ «ایرانی‌-‌اسلامی» امیدوارند مانع از تغییر در زندگی مردم شوند که به نظر می‌رسد در رسیدن به اهداف خود چندان موفق نبوده‌اند.

فارس، ۳۱ مرداد ۱۳۹۲

جنگ نرم

«نخستین دوره کارگاه تربیت مدرس جنگ نرم آغاز شد»

نخستین دوره کارگاه تربیت «مدرس جنگ نرم» با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از «اساتید و فرماندهان جنگ نرم» دانشگاه‌ها از برنامه‌های چهاردهمین اجلاس بسیج استادان کشور در مشهد آغاز به کار کرد.

فارس، ۲۶ مرداد ۱۳۹۲

نظرها

جهت ارسال نظر به وبسایت وارد شوید